Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Niedźwiedzie Mięso 2016 - 01.10 – 15.10.2016 r 01 Październik 2016

Fundacja 4 Kontynety i SailForum zapraszają na wspólny rejs na Wschód na trasie Gdańsk – Tallin – Gdańsk. Rejs będzie odbywał się na 4 jachtach. 4 Kontynenty popłyną na „Bystrze”.

I etap: Gdańsk – Tallin w dniach 01.10 – 07.10 poprowadzi kpt. Marek Rajtar. II etap: Tallin – Gdańsk w dniach 08.10 – 15.10 poprowadzi kpt. Marek Kapołka.

Planujemy w 4 jachty wspólnie dopłynąć do stolicy Estonii - pięknego Tallina, nazywanego przez niektórych miastem szpiegów i cynamonu. W trakcie obu tras przemierzymy Morze Bałtyckie wzdłuż Obwodu Kaliningradzkiego, Litwy, Łotwy, Finlandii i wreszcie Estonii przepływając przez Zatokę Fińską oraz prawdopodobnie Ryską.

Określenie „niedźwiedzie mięso” pochodzi z książki "Bellew Zawierucha" Jacka Londona, a oznacza pokonywanie trudności ponad codzienną miarę. Tego można się spodziewać po rejsach na Bałtyku w tym okresie. Może być wietrznie, sztormowo i kapryśnie. Jednakże doborowe towarzystwo, dzielne jachty oraz doświadczeni na pokładach żeglarze postarają się sprostać wyzwaniom. Wszak to właśnie kiedy do skandynawskich portów jesienią wpływają jachty, gospodarze są już przekonani, że najprawdopodobniej muszą to być Polacy.

Miesiąc później 4 Kontynenty na SIFU planuje kolejne 2 rejsy na po naszym morzu, pozostaje więc je nazwać „stare niedźwiedzie mięso”.

Dla nas te rejsy są jednym z ostatnich sprawdzianów przed planowaną na przyszły rok wyprawą Arktyka 2017.

MR.

Facebook
Tweet
Google