Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Honorowe wyróżnienie od Ministra GWiŻŚ w konkursie REJS ROKU i SREBRNY SEKSANT za rok 2017 02 Styczeń 2018

Takie nagrody nie otrzymuje się często. Dwa lata temu nawet nie mógłby o tym marzyć. Ale jednak czasami niemożliwe staje się rzeczywistością i konsekwencja, praca, planowanie i realizacja zostają docenione. Jest to dla mnie powodem wielkiej radości, dumy i motorem do coraz cięższej pracy w realizacji żeglarskich pasji. Znalezienie się w gronie tylu sław żeglarskiego świata jest nobilitacją, ale i wezwaniem do kolejnych działań.

Być może dla wielu łączenie słów pasja z pracą, planowaniem jest złym połączeniem, jednak nie dla mnie. W maju 2016 r. w gronie 3 osób z Fundacji 4 Kontynenty rozpoczęliśmy wielki projekt Arktyka 2017. Zorganizowanie wieloetapowej wyprawy na dwóch jachtach z Polski na północne krańce świata wymagało od nas włożenia bardzo duzego wysiłku, czasu i pracy. Mariusz Noworól, Marek Kapołka i ja - wzięliśmy na siebie ciężar organizacji całości. Dla mnie, poza przygotowaniem od strony logostycznej, organizacyjnej i informacyjnej wyprawy, przypadło prowadzenie kilku rejsów, w tym najważniejszej  - 17 dniowej wyprawy po Arktycznej Krainie.

Z góry założyłem, że celem będzie okrążenie Spitsbergenu. Dobrałem świetną załogę, przygotowałem najlepiej wszystko co mogłem i na początku lipca 2017 r, wylądowałem w Longyearbyen, aby zmierzyć się w jednej z trudniejszych prób. Założony cel wyznaczał sposób realizacji:

 

https://zagle.se.pl/wydarzenia/nagrody-rejs-roku-za-2017-rok-znamy-laureatow-aa-NWJ6-J3XC-HJDd.html

 

Facebook
Tweet
Google